Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Mestská časť DevínHľadať
 
 

Kanalizácia nie je odpadkový kôšVytlačiť
 

Vodu, ktorá bola akokoľvek použitá, považujeme za vodu odpadovú. Aby sa zavŕšil kolobeh vody v prírode, musí byť riadne vyčistená a následne vrátená späť do prírody. Odpadové vody z domácností alebo aj z priemyselných podnikov sú odvádzané kanalizačnými stokami a zberačmi do čistiarne odpadových vôd (ČOV), kde prechádzajú zložitým procesom čistenia. Konečným výsledkom tohto procesu je práve skutočnosť, že vyčistená voda sa vracia späť do prírody, riek a potokov.

Téma je aktuálna celoročne, venujeme sa jej však teraz osobitne ako prepojenie na blížiaci sa Svetový deň toaliet, ktorý od roku 2001 valné zhromaždenie OSN vyhlásilo na  19. november. Cieľom pripomienky tohto medzinárodného dňa je budovanie povedomia o tom, že všetky ľudské bytosti musia mať prístup k hygiene a sanite. Na Slovensku ide práve o zodpovedný prístup všetkých nás v domácnostiach či inštitúciách s cieľom zachovania funkčnosti kanalizačných sietí.  

Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.

Viac v priložených dokumentoch...

 


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka